сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Свети Николе: Му се заканувал на Фејсбук, па го нападнал со секира

Драма во Свети Николе: Му се заканувал на Фејсбук, па го нападнал со секира

На 08.06.2020 околу 21:15 часот во Полициската станица Свети Николе, А.В.(43) од Лозово пријавил дека во с.Сарамзалино, општина Лозово, Б.В.(35) од с.Сарамзалино му упатил закани и се обидел да го нападне со секира.

Според пријавеното, претходно, Б.В. на социјалната мрежа „Фејсбук“, исто така, упатил закани по неговиот живот.

За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

Коронавирус