среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 4
home Хроника

Драма во студентскиот дом „Стив Наумов“: Повеќе лица претепале беровец и скопјанец

Драма во студентскиот дом „Стив Наумов“: Повеќе лица претепале беровец и скопјанец

Во Полициската станица Гази Баба ноќеска во 04:00 часот, А.Б.(21) од Берово пријавил дека истиот ден околу 03:30 часот во студентски дом „Стив Наумов“, тој и неговиот другар Д.И.(22) од Скопје биле физички нападнати од М.Н. и уште неколку лица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус