сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 70
home Хроника

Драма во струшко средно училиште: Ученичка со остар предмет нападнала соученик

Драма во струшко средно училиште: Ученичка со остар предмет нападнала соученик

На 24.03.2021 година околу 09 часот, во дворот на средното училиште „Нико Нестор“ во Струга, А.М.(19) од струшкото село Долно Татеши, ученичка во училиштето со остар предмет го нападнала соученикот Е.К.(19) од Струга, информираат од СВР Охрид.

Таа е повикана на разговор во полициската станица и по целосно расчистување на случајот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Коронавирус