среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Струга: Го истепал затоа што му должел пари, а потоа со автомобил удрил во него

Драма во Струга: Го истепал затоа што му должел пари, а потоа со автомобил удрил во него

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Л.А.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 09.03.2020 на пат во нас.„Езерски лозја“, Струга пријавениот, поради нерасчистен паричен долг, физички го нападнал оштетениот  Е.Р.(32) од Струга, а потоа со возило удрил во него, нанесувајќи му тешки телесни повреди.

Коронавирус