понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Драма во скопско казино: Се расправале, па се истепале

Драма во скопско казино: Се расправале, па се истепале

На 29.03.2021 во 17:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред казино на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Д.(39) и В.Р.(55), двајцата од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус