петок, 9. декември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Драма во скопско Батинци: Малолетник со нож нападнал друго момче

Драма во скопско Батинци: Малолетник со нож нападнал друго момче

Вчера околу 12,00 часот било пријавено дека во село Батинци, скопско на улица “1“ во плац од фирма каде што орагнизирано се вршел ископ и чистење на реката со преставник од Општината, од страна на 17 годишно лице бил физички нападнат 28- годишниот Ј.Б.

Имено лицето го бутнало оштетениот, а откако Ј.Б. станал, малолетникот извадил нож и замавнал кон пријавителот и му ја скинал јакната, а потоа го удрил еднаш во пределот на носот и го напуштил местото на настанот.

Од физичкиот напад Ј.Б. се здобил со видлива повреда.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Qatar 2022