понеделник, 24. февруари 2020. Вести денес: 165
home Хроника

Драма во Скопје: Жена нападнала малолетник, па потоа и неговата мајка

Драма во Скопје: Жена нападнала малолетник, па потоа и неговата мајка

С.Ц.(40) од Скопје вчера во 21,15 часот пријавила дека истиот ден околу 20,15 часот на улица “Њуделхиска“ во Скопје физички бил нападнат нејзиниот малолетен син од страна на жена на возраст од 35-40 години, која потоа физички ја нападнала и пријавителката.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.