понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Скопје: Влегол кај соседите дома и со пиштол се заканувал на цело семејство

Драма во Скопје: Влегол кај соседите дома и со пиштол се заканувал на цело семејство

На 21.02.2019 година во 16:45 часот во СВР Скопје, било пријавено дека лицето С.П.(62) со пиштол се заканувал на неговите соседи А.Ш.(64), О.Ш.(41) и О.Ш.(62), сите од Скопје.

Тие, додека седеле дома, дошол С.П. и почнал да им се заканува.

Тие успеале да го задржат, а  полициски службеници го привеле и задржале во Полициската станица Ѓорче Петров.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.