петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 114
home Хроника

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Пробале да грабнат затвореник при негов транспорт

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Пробале да грабнат затвореник при негов транспорт

На 14 09 2018 година во 11:05 часот на крстосницата од булеварот „Крсте Мисирков“ со булеварот „Гоце Делчев“, додека полициско возило на службена задача стоело на семафор, а со кое било транспортирано лицето Џ.Џ. (осомничен за кривично дело „убиство“) од Основниот Суд Скопје 1 кон Затвор-Скопје, до него застанало возило „Цитроен Ц3“ со скопски регистерски таблици со затемнети стакла.

Лицето го отворило предниот прозорец од возилото и вперило пиштол кон полициското возило. Полициските службеници излегле од возило и ги лишиле од слобода М.Т.(25) и Д.Н. (22) и двајцата од Скопје и по целосното расчистување и документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус