петок, 30. септември 2022. Вести денес: 71
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“: Мицкоски во посета на општина Јегуновце

home Хроника

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Полицијата привела провалник, па настанала гужва во која дебелиот крај го извлекол полицаец

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Полицијата привела провалник, па настанала гужва во која дебелиот крај го извлекол полицаец

На 09.02.2018 година околу 20.10 часот во Единицата за информации и команда Скопје, Е.Р. пријавил дека во с.Батинци, скопско, во куќа на ул. „1“ имало непознато лице.

Полициски службеници извршиле преглед и во куќата било пронајдено едно непознато лице.  Во тој момент пред куќата почнале да се собираат жители на селото, кои сакале да го фатат сторителот.

Полициските службеници го извадиле надвор од куќата и во моментот додека се обидувале да го стават лицето во службеното возило, од позади грб се доближило непознато лице кое сакало да го удри приведениот, но го промашил и со тврд предмет удрил еден од полициските службеници во левата нога.

Полицискиот службеник бил пренесен во градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош и му биле констатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус