петок, 29. јули 2022. Вести денес: 17
home Хроника

Драма во Скопје: Очув претепа малолетничка

Драма во Скопје: Очув претепа малолетничка

На 26.06.2022 во 22.30 часот во Полициската станица Аеродром, 42- годишна жена од Скопје пријавила дека во семејниот дом на подрачјето на Аеродром нејзината малолетна внука, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот очув М.Г.(38) од Скопје, на кого му била доверена на чување од мајката на малолетничката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус