сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Скопје: Не им дозволиле да влезат во ноќен клуб, па направиле хаос

Драма во Скопје: Не им дозволиле да влезат во ноќен клуб, па направиле хаос

На 20.12.2018 година е пријавено дека во катна гаража „Солунски Конгрес“, во која се наоѓа ноќен клуб, на 19.12.2018 година околу 23:00 часот неколку лица, под дејство на алкохол, го нарушиле јавниот ред и мир.

На истите не им бил дозволен влез во ноќниот клуб при што започнале да фрлаат шишиња и чаши кон вработените во обезбедувањето на објектот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.