недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 67
home Хроника

Драма во Скопје: Газда претепал малолетна кираџика

Драма во Скопје: Газда претепал малолетна кираџика

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.Ј. (65) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 23.01.2020 во СВР Скопје, С.Ј. (21) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот, во куќата каде престојувале под кирија, сопственост на Б.Ј., неговата малолетна сестра била физички нападната од Б.Ј..

Коронавирус