понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Драма во штипски затвор: Чуварите пронашле дрога кај затвореник, па потоа настанал хаосот

Драма во штипски затвор: Чуварите пронашле дрога кај затвореник, па потоа настанал хаосот

На 14.06.2021 во 20.50 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека биле пронајдени неколку пакувања марихуана и прашкаста материја.

Според пријавеното, затворските службеници забележале дека затвореникот Ф.З. ги фрлил од прозорец пакувањата, а потоа потврдил дека се негови.

Дрогата била одземена од полициски службеници од СВР Штип за понатамошна постапка. За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус