вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 87
home Хроника

Драма во село Рашче: Малолетник повреден со остар предмет – па следел контранапад од таткото на малолетникот

Драма во село Рашче: Малолетник повреден со остар предмет – па следел контранапад од таткото на малолетникот

Две лица со остар предмет нападнале малолетно момче од село Рашче и му нанеле повреда на раката, а половина час после тоа и 26 годишникот пријавил физички напат од таткото на малолетникот.

-На 27.06.2021 во 16.30 часот во Полициското одделение Сарај. Ф.Р.(43) од с.Рашче пријавил дека околу 13.50 часот во село Рашче неговиот малолетен син, поради меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат од Ш.З.(26) и М.Б.(20), двајцата од с.Копаница, при што Ш.З. употребил и остар предмет и му нанел повреда на раката.

Околу 17.00 часот, Ш.З. пријавил дека во с.Рашче бил физички нападнат од Ф.Р., кој со употреба на остар предмет му нанел повреда.

По документирање на случаите ќе бидат поднесни соодветни поднесоци.

Коронавирус