понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Хроника

Драма во село Близанско меѓу две семејства

Драма во село Близанско меѓу две семејства

На 15.09.2020 во 13:00 часот во Полициската станица Македонски Брод било пријавено дека на 14.09.2020 во периодот од 17:00 до 23:00 часот, З.К. од с.Близанско, С.Б. и нејзиниот син А.Б. од с.Самоков, пред дворното место од куќата сопственост на Б.Т.(60), се однесувале агресивно кон Б.Т. и неговото семејството, а З.К. упатил закани со остар предмет.

Бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Локални избори 2021