сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 38
home Хроника

Драма во продажен салон: Се степале вработен и едно лице

Драма во продажен салон: Се степале вработен и едно лице

Вчера во 14.00 часот во СВР Скопје, Д.К.(57) пријавил дека околу 13.45 часот во и пред продажен салон на подрачјето на Гази Баба, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.А.(41), вработен во салонот и едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираатод МВР.

Коронавирус