понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 118
home Хроника

Драма во Прилеп: Нападнат вработен во Брза помош

Драма во Прилеп: Нападнат вработен во Брза помош
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Во Полициска станица Прилеп, вчера во 19.30 часот А.П.(41) од Струмица, кој живее во Прилеп, пријавил дека околу 16.00 часот додека бил на работно место во Итна медицинска помош Прилеп бил физички нападнат од Д.Л. од Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус