четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 132
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Хроника

ДРАМА ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА БИТ ПАЗАР: Бил приведен дека си го тепал таткото, па скокнал од прозор и завршил во болница

ДРАМА ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА БИТ ПАЗАР: Бил приведен дека си го тепал таткото, па скокнал од прозор  и завршил во болница

На 11.05.2020 околу 20.15 часот во СВР Скопје, Ж.Ф. од Скопје пријавила дека нејзиниот брат Д.Ф.(31) физички го нападнал нивниот татко И.Ф.(62). Д.Ф. бил приведен во Полициската станица Бит Пазар. Во просторијата во која бил сместен скокнал и успеал да скрши прозорско стакло, при што се самоповредил. Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Се работи на расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020