понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 109
home Хроника

Драма во основно училиште во Скопје: Наставничка нападна ученик- прво тоа го направила во училницата, а потоа и во ходникот

Драма во основно училиште во Скопје: Наставничка нападна ученик- прво тоа го направила во училницата, а потоа и во ходникот

Драма се случила во понеделникот во скопско основно училиште.

Во Полициско одделение Сарај, А.Р. од село Арнакија вчера во 14.40 часот пријавил дека неговиот 13 – годишен син на 02.04.2018 година околу 11.45 часот во Основното училиште „Емин Дураку“ бил физички нападнат од страна на негова наставничка, која прво го нападнала во училница, а потоа и во ходникот од училиштето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус