сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Драма во Основен Суд: На скопјанка ѝ биле упатени закани и кон неа агресивно се однесувале две лица

Драма во Основен Суд: На скопјанка ѝ биле упатени закани и кон неа агресивно се однесувале две лица

Во СВР Скопје, вчера во 14.00 часот, Ј.П. (37) од Скопје пријавила дека на 05.11.2019 околу 13.16 часот во просторија од Основен Суд Скопје 1, ѝ биле упатени закани и кон неа агресивно се однесувале О.Н. и И.Д..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус