петок, 9. декември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Драма во Охрид: 5 лица со возило го попречиле патот на друго возило, го искршиле, па претепале еден од сопатниците

Драма во Охрид: 5 лица со возило го попречиле патот на друго возило, го искршиле, па претепале еден од сопатниците

СВР Охрид поднесе кривична пријава со против К.Н.(21), Х.Н.(24), А.Г.(23), Х.Т.(23) и Љ.Т.(20) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 03.08.2019 во село Пештани пријавените со патничко моторно возило го попречиле движењето на друго патничко моторно возило, управувано од Д.М .(19), во кое сопатници биле Х.Е., М.М. и И.Т., сите од Скопје, при што со предмети удирале по возилото и физички го нападнале М.М..

Qatar 2022