сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 57
home Хроника

Драма во Обвинителството, физички нападнат полицаец

Драма во Обвинителството, физички нападнат полицаец

Во холот на Основно јавно обвинителство вчера околу 15 часот по кратка вербална расправија О.С.А.(54) од САД физички нападнал полициски службеник, информираат од МВР.

Во 17:10 часот, од страна на полициски службеници лицето е приведено и задржано во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.