петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Драма во Неготино: Гостите сред ноќ останаа без забава, полицијата им ги уапси сите

Драма во Неготино: Гостите сред ноќ останаа без забава, полицијата им ги уапси сите

Полицијата од кафеана во Неготино-Полошко приведе и задржа 19 женски лица, кои биле ангажирани за да ги забавуваат гостите.

Од СВР Тетово информираат дека полициски службеници од Полициско одделение Галате, утрово од 1 до 3 часот, спровеле акциска контрола во угостителскиот објект „Алпа Маре“, сопственост Ф.Т (50) од Неготино-Полошко.

-При контролата, во објектот биле затекнати 19 женски лица, на возраст од 21 до 37 години, кои како пеајчки и танчерки ги забавувале гостите.Tие се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот, вели Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Покрај нив, лишени од слобода се и сопственикот на објектот, М.С. (36) и Х.А.(32) од Неготино-Полошко, кои ги попречувале полициските службеници во спроведувањето на акциската контрола.

Коронавирус