понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 156
home Хроника

Драма во маркет во Сингелиќ: Еден прободен со нож, малолетник заврши на Ургентен

Драма во маркет во Сингелиќ: Еден прободен со нож, малолетник заврши на Ургентен

На 26.10.2018 година во Скопје, околу 21:00 часот било пријавено дека на ул.„Радован Ковачевиќ“ на вториот спрат во маркет Х.Р (16) од Сингелиќ, бил нападнат од непознати лица, меѓу кои бил и С.С (19)од Скопје.

Пријавителот, според негово кажување, од страна на непознато лице бил удрен во пределот на главата, по што извадил нож и го прободел С.С во ногата.

Од страна на доктор од Градска општа болница „Наум Охридски“ кај С.С констатирани е повреда на левата нога и истиот е пуштен на домашно лекување, додека Х.Р е пренесен во Ургентен центар-Скопје.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус