вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Драма во Македонија: Го пријавиле за семејно насилство, па ги нападнал и полицајците- маж одведен во психијатриска болница

Драма во Македонија: Го пријавиле за семејно насилство, па ги нападнал и полицајците- маж одведен во психијатриска болница

Полицијата во радовишко уапсила 27 годишник откако претходно бил пријавен за семесјно насилство и напад над полицаци, па е одведен во Психијатриска болница.

„На 28.04.2020 во 21.20 часот во село Подареш, радовишко, полициски службеници од Полициска станица Радовиш го лишиле од слобода Б.И.(27) од с.Подареш, постапувајќи по претходна пријава дека истиот во 20.50 часот извршил кривично дело „семејно насилство“, по што пријавениот физички ги нападнал полициските службеници“ соопшти полицијата.

Б.И. бил префрлен во Психијатриска болница Негорци – Гевгелија. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија