четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 157
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Драма во Куманово: „Ќе те убијам бидејќи ми раскина“

Драма во Куманово: „Ќе те убијам бидејќи ми раскина“

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Ш.(28) од с.Липково, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Пријавениот, во 2019 година телефонски упатувал закани по животот на 21-годишна девојка од Куманово, поради тоа што не сакала да ја продолжи врската со него.

Коронавирус