сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Драма во Куманово: Ги нападнале сопствениците, па им ја ограбиле куќата

Драма во Куманово: Ги нападнале сопствениците, па им ја ограбиле куќата

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.И.(29) и В.И.(20) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба“.

На 30.08.2021 на ул.„Доне Божинов“ во Куманово, пријавените влегле во куќа сопственост на М.З. и У.З., одзеле предмети и физички ги нападнале сопствениците, кои ги затекнале на местото.

Коронавирус