среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 86
Во живо

Изјава на Мицкоски и Папазов

home Хроника

ДРАМА ВО КУМАНОВО: Двајца синови насилно го ограбиле сопствениот татко- еве ги деталите

ДРАМА ВО КУМАНОВО: Двајца синови насилно го ограбиле сопствениот татко- еве ги деталите

На 22.09.2019 во 22.30 часот во СВР Куманово, Р.С.(65) од Куманово пријавил дека во неговиот дом на ул.„Драги Шутевски“, неговите синови И.С.(30) и Е.С.(17) извршиле разбојништво над него.

Според пријавеното, тие со употреба на сила влегле во домот и му одзеле пари. За време на увидот парите биле пронајдени во дворот.

По расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021