вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 64
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Драма во Кондово: Не успеал да го повреди соседот со нож, па ја земал секирата

Драма во Кондово: Не успеал да го повреди соседот со нож, па ја земал секирата

На 08.08.2020 во 23:00 часот Б.М.(65) од с.Кондово-скопско пријавил дека бил физички нападнат од С.С.(21) од истото село, по што му се заканил со нож, а пријавителот успеал да се отргне од него.

Потоа С.С. отишол во неговиот двор и со секира  тргнал кон Б.М. да го нападне но,  бидејќи се собрале повеќе соседи се повлекол.

Се работи на расчистување на случајот.