петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во 2 часот по полноќ- еве што преживеала вработената на Пулмологија

Драма во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во 2 часот по полноќ- еве што преживеала вработената на Пулмологија

Утрово во 4:50 часот Т.П.(25) од Скопје пријавила дека околу 2 часот, додека била на работно место во Клиниката за пулмологија, била физички нападната од С.Ј.(56) од Скопје. Сочинет бил записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ, информираат од МВР.

Коронавирус