сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Кисела вода: Малолетник му се заканувал на маж, па подоцна го нападнал со нож

Драма во Кисела вода: Малолетник му се заканувал на маж, па подоцна го нападнал со нож

Малолетник од скопската населба Кисела Вода направил големи проблеми.

Како што информираат од полицијата, вчера попладне во 16,30 часот во Скопје, на улицата „Димо Хаџи Димов“, 17-годишно лице од Скопје, му упатувал закани по животот на Г.З.(37), по што со нож, се обидел физички да го нападне.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Qatar 2022