вторник, 2. август 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Хроника

Драма во Кичево: Слушнала експлозија, па го видела поранешниот сопруг како бега

Драма во Кичево: Слушнала експлозија, па го видела поранешниот сопруг како бега

На 07.11.2020 во 21:05 часот во Полициската станица Кичево, В.М. од Кичево пријавила дека пред влезната врата слушнала експлозија и видела како излегува чад, откако претходно го видела нејзиниот поранешен сопруг А.М. од Скопје како бега.

Од полициски службеници на местото на настанот било констатирано дека на долниот дел од металната влезна врата од станот имало изгорена гума.

За настанот бил запознат Јавен обвинител, а извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кичево. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус