сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 18
home Хроника

Драма во Кичево: Се обидел да изврши обљуба на неговата снаа

Драма во Кичево: Се обидел да изврши обљуба на неговата снаа

На 28.11.2020 околу 06:15 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во семејната куќа, Ф.И.(40) се обидел да изврши обљуба на неговата снаа.

Истиот ден во 07.20 часот тој бил лишен од слобода и задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус