четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Драма во Кичево: Маж нападнат и застрелан, па ограбен на сред улица

Драма во Кичево: Маж нападнат и застрелан, па ограбен на сред улица

М.Т.(62) од Кичево бил физички нападнат од неколку лица. МВР информира дека инцидентот се случил вчера попладне на ул.„Арсо Војвода“ во Кичево.

-При нападот едно од нив со пиштол му нанело прострелна рана, по што му одзеле поголема сума на американски долари, евра и денари, во разни апоени. М.Т. бил пренесен во Здравствен дом Кичево за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување случајот.

Коронавирус