среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 154
home Хроника

Драма во казино во ГТЦ: Влегле да пијат вода и направиле хаос- едно лице повредено

Драма во казино во ГТЦ: Влегле да пијат вода и направиле хаос- едно лице повредено

Обезбедувањето на казино во Градскиот Трговски Центар вчера пријавило дека завчера Д.П. (23) и Ќ.О. (19) двајцата од Скопје, влегле во казиното да побараат вода за пиење, при што откако вработените им дале вода, Д.П. со рака удрил во стаклото од шанкот, го искршил и од парчињата кои се распрскале ја повредиле А.Ќ. (23).

На А.Ќ. во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ констатирана и е телесна повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија