недела, 7. март 2021. Вести денес: 65
home Хроника

Драма во казино во Гостивар: Го нападнал со остар предмет

Драма во казино во Гостивар: Го нападнал со остар предмет

Утрово околу 04.00 часот на улица „151“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода З.А.(55) од Гостивар, кој половина час претходно во казино на ул.„Борче Јовановски“ во Гостивар со остар предмет го нападнал С.А.(33) од гостиварско Дебреше.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Коронавирус