недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Кавадарци: Со секира му ја удирал куќата и му се заканил дека ќе го убие

Драма во Кавадарци: Со секира му ја удирал куќата и му се заканил дека ќе го убие

На 04.03.2020 во 20:30 часот во Одделението за внатрешни работи Кавадарци, В.Ѓ.(51) од Кавадарци пријавил дека околу 18:30 часот неговиот сосед И.О. со секира удирал по ѕидот од неговата куќа и му се заканувал по животот.

И.О. бил приведен и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус