недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Хроника

Драма во Кавадарци: Девојка сериозно повредена откако ја избоделе во стомакот

Драма во Кавадарци: Девојка сериозно повредена откако ја избоделе во стомакот

Дваесет и две годишната Р.А. вчера вечерта била донесена во кавадаречката болница со убодна рана во стомакот, кој и била нанесена од остар предмет.

-Поради сериозноста на повредите, Р.А. била препратена во Клинички центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ -Скопје за понатамошно лекување, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

 

Коронавирус