недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Драма во кафитерија во Скопје: Неколку лица извадиле пиштоли и почнале да пукаат

Драма во кафитерија во Скопје: Неколку лица извадиле пиштоли и почнале да пукаат

На 10.07.2019 година во 22:35 часот во СВР Скопје, Ф.Б. од Скопје пријавил дека пред кафетерија на ул.„Македонско Косовска Бригада“ во Скопје неколку лица испукале неколку куршуми.

Повредени лица нема, а нема ни материјална штета.

Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус