недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Драма во кафе бар во Струга: Приведени три лица

Драма во кафе бар во Струга: Приведени три лица

Вчера во 8 часот било пријавено дека во кафе- бар во Струга на улицата „15-ти Корпус“ лицата С.Б. (33), Д.А. (36) и И.И. (24) сите од Струга, започнале расправија, а потоа почнале да го кршат инвентарот во кафе-барот.

Полициски службеници ги привеле лицата во Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Коронавирус