сабота, 15. август 2020. Вести денес: 12
home Хроника

Драма во Илинден: Се скарале, па го истепале

Драма во Илинден: Се скарале, па го истепале

М.М.(22) од населба Илинден синоќа  во 23:30 часот во СВР Скопје пријавил дека пред угостителски објект во село Трубарево, поради меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат од М.С.(27) и А.С.(25), двајцата од село Трубарево.

Направен е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус