четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 34
home Хроника

Драма во хотел во Центар, полицијата добила пријави за физички напад

Драма во хотел во Центар, полицијата добила пријави за физички напад

На 02.10.2021 во 03.05 часот во СВР Скопје В.К.(60) од Скопје пријавил дека околу 02.30 часот во хотел на подрачје на Центар по претходно недоразбирање бил физички нападнат од Б.Д.(46) од Скопје, информира МВР.

Во 08.00 часот Б.Д. пријавил дека околу 07.00 часот пред хотелот бил физички нападнат од едно лице кое било обезбедување во хотелот.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус