вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 131
home Хроника

Драма во Градски парк: Татко пријавил во полиција- еве што ѝ било направено на неговата ќерка

Драма во Градски парк: Татко пријавил во полиција- еве што ѝ било направено на неговата ќерка

Во Полициската станица Центар, вчера во 02.40 часот, 53-годишен маж од Скопје пријавил дека на 14.06.2021 околу 23.30 часот во Градскиот парк машко лице ја допирало по телото неговата ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус