сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 123
home Хроника

Драма во градинка во Кочани: Им се заканувал на вработените дека ќе ги убие, па физички ги нападнал

Драма во градинка во Кочани: Им се заканувал на вработените дека ќе ги убие, па физички ги нападнал

 

 

На 08.02.2019 година во 12:00 часот во ПС Кочани Љ.Л.(31) од Кочани  вработена во Јавна општинска установа детска градинка на ул.„9 Мај“ во  Кочани пријавила дека истиот ден околу 08:30 часот, додека била на работа, О.Ц.(33) од Кочани упатувал сериозни закани по нејзиниот и животот на останатите вработени и физички ги нападнал.

Полициски службеници веднаш излегле на местото на настанот.

Во ПС Кочани веднаш е повикан О.Ц. и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021