сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 20
home Хроника

Драма во гостиварско: Се обидел да ја силува поранешната девојка, тинејџерката го пријавила во полиција

Драма во гостиварско: Се обидел да ја силува поранешната девојка, тинејџерката го пријавила во полиција

Осумнаесет годишна  девојка од гостиварско село, во присуство на нејзиниот татко, вчера во 18:30 часот пријавила дека истиот ден околу 17.00 часот, нејзиното поранешно момче Р.А. (18) од с.Скудриње се обидело да ја силува.

-Додека била со другарките дошол Р.А. и започнал расправија, по што и физички ја нападнал и со употреба на сила ја однел до блиската шума каде се обидел да изврши полово дејствие, информираат од МВР.

Во намерата го спречил М.М., кој го повикал нејзиниот татко. Р.А. бил приведен во Полициска станица Гостивар за целосно расчистување на случајот.