недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 90
home Хроника

ДРАМА ВО ГАЗИ БАБА: Со сопругата биле нападнати во сопствениот двор, а „алфата“ на синот им ја искршиле, еве ја причината за хаосот

ДРАМА ВО ГАЗИ БАБА: Со сопругата биле нападнати во сопствениот двор, а „алфата“  на синот им ја искршиле, еве ја причината за хаосот

На 12.05.2021 во 18.00 часот во Полициска станица Гази Баба, П.Т.(66) од Скопје пријавил дека во 15.20 часот во нивниот двор со неговата сопруга биле физички нападнати од две лица, кои употребиле тврди предмети, откако претходно го оштетиле паркираното возило „алфа“, сопственост на нивниот син. Според пријавеното, најверојатна причина е недоразбирање околу должничко-доверителски односи со нивните синови. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија