вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Драма во Дебар: Вооружени лица му влегле дома и го претепале

Драма во Дебар: Вооружени лица му влегле дома и го претепале

На 03.08.2021 во 03.30 часот Полициската станица Дебар било пријавено дека три лица физички го нападнале М.А. во неговиот дом во Дебар, кои носеле и огнено оружје.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус