сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Центар: Се степале, искршиле моторни возила, па почнале со закани

Драма во Центар: Се степале, искршиле моторни возила, па почнале со закани

На 19.07.2021 во 05:00 часот во СВР Скопје, В.В.(43) од Скопје пријавил дека околу 00:20 часот, додека бил заедно со К.Н. и Г.С. во близина на угостителски објект на подрачје на Центар, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат со тврд предмет од В.Б., по што за кратко време В.Б. со уште едно лице оштетиле три моторни возила паркирани во дворот од неговата куќа.

Според пријавеното, подоцна на К.Н. телефонски му биле упатени закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус