недела, 5. декември 2021. Вести денес: 83
home Хроника

Драма во Богданци: Вознемирувал малолетничка- ѝ покажувал фотографии со недолична содржина и ја допирал по телото

Драма во Богданци: Вознемирувал малолетничка- ѝ покажувал фотографии со недолична содржина и ја допирал по телото

На 22.10.2021 во 14.00 во Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода А.Г.(36) од Богданци, поради сомнение дека вознемирувал малолетничка од Богданци, со прикажување фотографии со недолична содржина и допирање по телото.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус